Anaokulu

21. Yüzyılda şehirde büyüyen çocuklarımızda dikkat eksikliği, geriden takip, motor kaslarının yeterince gelişmemesi ve hiperaktivite  gibi  birçok  problem  görülmektedir.  Bu  problemin başlıca sebebi çocuklarımızın tüm aktivitelerini apartman dairelerinde, alışveriş merkezlerinde, butik kreşler gibi fiziksel olarak küçük ortamlarda çok fazla uyarana maruz kalarak yapmasıdır.

3-6 Yaş aralığındaki çocukların başarılı olacakları tek etkinlik oyun oynamaktır. Dolmabahçe Okulları olarak anaokulumuzda öğrencilerimize eğitim ve oyunla öğrenme odaklı bir ortam oluşturulmuştur. Okulumuzun geniş koridorları, ferah sınıfları, her mevsim kullanabilecekleri sadece anaokulu öğrencilerimize ait bahçemizle öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerini güçlendirmektedir. Ayrıca fiziksel ve bilişsel gelişimin önemli destekleyicisi olan beslenme, okulumuzca önemsenmekte olup öğrencilerimize sunduğumuz sabah, öğle ve ikindi yemekleri beslenme uzmanımız tarafından belirlenip okulumuz mutfağında hazırlanmaktadır.

Tüm gelişimsel problemlerin temelini oluşturacak olan 3-6 yaş grubunda gelişimsel hiçbir eksikliğin atlanmaması ve tespit edilen eksikliklerin zamanında çözülmesi için anaokulumuzda psikoloğumuzla çocuklarımızı profesyonel yöntemlerle takip etmekteyiz. Sabah 07.30’da başlayan öğrenci kabulümüz ve 18.30’a kadar uzayabilen öğrenci teslim saatlerimizle çalışma hayatına uymaya çalışan velilerimiz için çözüm sunulmaktadır.

Öğrencilerimizin güvenliği kurumumuzun önemsediği hususlardan biri olup bununla ilgili okulumuzun tüm fiziksel mekânlarında ergonomik malzemeler kullanılmakta olup oluşabilecek kazalar için okulumuz revirinde devamlı olarak hemşiremiz bulunmakta ve tüm öğrencilerimize kaza sigortası yaptırmaktayız. Yaş grubu gözetmeksizin tüm öğrencilerimizin giriş ve çıkışı parmak okuma sitemiyle takip edilip velilerimize sms ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Çocuklarının güvenli bir ortamda, doğru beslenerek, gelişimi takip edilerek, oyunlarla öğrenmesini isteyen tüm anne ve babaları kampüsümüze bekliyoruz.

Alanında uzman psikoloğumuz hafta içi her gün sadece anaokulu öğrencilerimizle ilgilenmektedir. Anaokulu rehberlik servisimiz, gün içerisinde öğrencilerimizi yakından gözlemleyerek raporlar hazırlar. Çeşitli testler uygulayarak okula uyum sürecine destek olma, okul-aile arasında işbirliğini sağlama, çocukla etkileşim içerisinde bulunan ekibimizin ve ailelerin bilgilenmesini sağlayarak etkileşimin en doğru şekilde gerçekleşmesine yardımcı olma gibi, problemlerin ortaya çıkmasını önleyici veya problem çözücü nitelikte çalışmalar yapmaktadır.

Rehberlik servisimiz, öğrencilerin duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimlerinin yaş dönemiyle uyum içerisinde ilerlemesi, öğrencilerimizin sahip olduğu potansiyellerin belirlenmesi ve geliştirilmesi için geri bildirim ve yönlendirmelerde bulunarak aile ve öğretmenlerle iş birliği içerisinde çalışmalar yapmakta ve öğrencilerimizin duygusal açıdan sağlıklı, öz güveni yüksek bireyler olarak hayata hazırlanmalarına destek olmaktadır. Bu kapsamda rehberlik servisimiz, ihtiyaç duyulan konularla ilgili olarak veli seminerleri ve etkinliklerin yanı sıra her ay düzenli olarak velilerimizin ihtiyaç duyacağı düşünülen konular hakkında bültenler hazırlanmasını ve gönderilmesini de organize etmektedir.

Çünkü bizler biliriz ki hayata hazır, sağlıklı ve başarılı bireyler yetiştirmek psikolojik açıdan sağlıklı çocuklar yetiştirmekten geçer.

 

Tüm gün gözlem, Sosyal Duygusal Gelişim Testleri, Dikkat Testi, Problemin çözümlenmesinde Aile ile iş birliği, Moxo ve Pdevco Uygulamaları

3 yaşından itibaren İngilizce eğitimi almaya başlayan öğrencilerimizin dinleme becerisi gelişir. Öğrencilerimizin dinleme becerisi geliştirilirken diğer kültürleri anlama becerisi de gelişir.

-Tüm yaş gruplarında “maruz bırakma yöntemi” kullanarak haftada 8 saat    İngilizce dersi verilmektedir.

-Derslerimiz yabancı öğretmenlerle desteklenerek öğrencilerimizin erken        dönemde konuşma yeteneği kazanması hedeflenmektedir.

Öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve bilişsel gelişiminin yanısıra fiziksel gelişimlerini de destekliyoruz.

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN

Koordinasyon, denge ve güç gerektiren

hareketleri yapabilmesi ve yeteneklerini geliştirmesi için

Buz Pateni

Yüzme

Sportif Tırmanış

Jimnastik

Okullarımızdaki yemek listeleri düzenlenirken mevsime uygun sebze ve meyvelerin kullanılmasına dikkat edilir.

Öğrencilerimizin doğru ve dengeli beslenmesi için yemeklerin kalori değerlerine dikkat edilir.

Büyüme ve gelişme çağındaki çocukların kahvaltı alışkanlığı kazanması için okulumuzda sabah kahvaltısı ve ikindi öğünü verilmektedir.

Okul yemekhaneleri okul idarecilerimiz tarafından sık sık denetlenmektedir.

Okulumuzun iç ve dış çevresi online kamera sistemiyle okul güvenlik görevlilerimiz tarafından  24 saat izlenmekte olup şüpheli durum ve kişiler mobil okul polislerine bildirilmektedir.

Okula giriş ve çıkış işlemi öğrenci kimlik kartı veya parmak iziyle sağlanmaktadır.

Okul bahçesinde ve katlarında bulunan nöbetçi öğretmenler sayesinde öğrencilerin herhangi bir olumsuz durum veya olay yaşaması engellenmektedir.

Veli bilgilendirme sistemiyle öğrencinin okula giriş ve çıkış saatleri öğrenci velilerine sms yoluyla iletilmektedir.

Okulumuzun “Revir”inde haftanın 6 günü hemşiremiz görev yapmaktadır. Öğrencilerimizin herhangi bir rahatsızlığı olduğunda ilk müdahale okul hemşiresi tarafından yapılmakta ve velisine bilgi verilmektedir.

Okulumuz öğrencilerine “ferdi kaza sigortası” yapılmaktadır.  Ayrıca anlaşmalı

olduğumuz özel hastanede acil müdahaleler ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Öğrencilerin kullanmış olduğu ilaçlar okul hemşiresi tarafından

zamanında ve düzenli bir şekilde öğrencilerimize verilmektedir.