İlkokul

Günümüzde var olan birçok anlayışla çocuklarımızın okul hayatına adım attığı andan itibaren yaş özellikleri de dikkate alınmadan öğretim ve sonuç odaklı metotlarla yetiştirilmeye çalışılması hem kurumların hem de velilerin yaptığı en büyük hatadır.

İlkokul öğrencileri çevresini, doğayı, bireyleri, hayatı keşfetmek için en kritik dönemdedirler. İlkokul öğrencilerine okuma yazmayı öğretirken bir enstrüman da çalmayı; matematiği öğretirken aklını da kullanmayı; fen bilimlerini öğretirken çevresini ve doğayı da tanımayı; sosyal bilgileri öğretirken sosyalleşebilmeyi, yeteneklerini meydana çıkarmayı, evrensel değerlerin tamamını, dünya insanı olabilmek için farklı diller konuşmayı da öğretmek ve bu amaçlarla eğitim politikalarını düzenlemek gerekmektedir. Tüm felsefemizi bu politikayla kurgulamış olup her yönüyle amacımızı gerçekleştirmek için düzenlediğimiz okullarımızda çocuklarımıza çok yönlü bir eğitim-öğretim ortamı sunmaktayız.

Okullarımızda düzenlemiş olduğumuz atölyelerde öğrencilerimizi dramadan, akıl oyunlarına; seramik atölyesinden, ata sporlarına kadar birçok farklı alanda yetiştirerek her konuda fikri olan bireyler olmasını istemekteyiz.Çocuklarının hayata dokunan, öz değerlerini bilen birer dünya insanı olmasını isteyen tüm velilerimizi okullarımıza bekliyoruz.

Bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı, topluma uyum sağlayabilen insanlar yetiştirmeyi hedefleyen bir birimdir. İlkokul Rehberlik Servisi; öğrencinin kendini tanıması, anlaması, problemlerini çözebilmesi, sahip olduğu yetenekleri keşfetmesi ve bulunduğu topluma aktif uyum sağlayarak kendini gerçekleştirmesi için sistematik ve profesyonelce çalışmalarını sürdürmektedir.

İlkokul Rehberlik Servisi anlayışımız; gelişimsel rehberlik düzeyindedir. Öğrencilerin gelişim süreçlerine uygun çalışmalar ele alınmaktadır. Önleyici ve iyileştirici bir amaçla hizmet sağlamaktadır.

Öğrencilerin ruhsal yönden sağlıklı olabilmelerini sağlayan, benlik saygılarını koruyucu çalışmalara odaklanılmaktadır.

Rehberlik Servisinin kullanmış olduğu yöntemler; bilimsellik ilkesi ile iç içedir. Kullanılan test ve envanterler alanında uzman kişilerce yapılıp, sonuçlarında gizlilik ilkesi gözetilmektedir.

Veli Görüşmeleri

Öğrenci Gözlemi

Bireysel Öğrenci Görüşmeleri

Öğrencilerin Farkındalık Kazanmalarını Sağlayacak Grup Rehberlik Etkinlikleri

Anaokulundan 12. sınıfa kadar planladığımız İngilizce eğitimimiz ile ilkokulda temel seviye konuşma becerisi, 4 farklı dilde başlangıç seviyesinde bilgi sahibi olan öğrenciler yetiştirilir.

İngilizce dersleri sınıf ortamında haftada 12 saat, birebir ve grup çalışmaları olarak da haftada 8 saat Toplamda 16 saat tüm yaş  gruplarında “maruz bırakma yöntemi” kullanılarak yapılır.

Derslerimiz yabancı öğretmenlerle desteklenir ve öğrencilerimizin erken dönemde konuşma yeteneği kazanması sağlanır.

İngilizcenin yanında eğitimi verilen diğer diller:

Rusça

Almanca

İspanyolca

Çince

Atölyelerimizde öğrencilerimize alanında

uzman öğretmenlerimiz ile birçok yetenek

kazandırmakta ve gelişimlerini desteklemekteyiz.

Görsel Sanatlar

Seramik

Akıl Oyunları

Drama

Müzik Atölyesi

Okullarımızdaki yemek listeleri düzenlenirken mevsimine uygun sebze ve meyvelerin kullanılmasına dikkat edilir.

Öğrencilerimizin doğru ve dengeli beslenmesi için yemeklerin kalori değerlerine dikkat edilir.

Büyüme ve gelişme çağındaki çocukların kahvaltı alışkanlığı kazanması için okulumuzda sabah kahvaltısı ve ikindi öğünü verilmektedir.

Okul yemekhaneleri okul idarecilerimiz tarafından sık sık denetlenmektedir.

Okulumuzun iç ve dış çevresi online kamera sistemiyle okul güvenlik görevlilerimiz tarafından  24 saat izlenmekte olup şüpheli durum ve kişiler mobil okul polislerine bildirilmektedir.

Okula giriş ve çıkış işlemi öğrenci kimlik kartı veya parmak iziyle sağlanmaktadır.

Okul bahçesinde ve katlarında bulunan nöbetçi öğretmenler sayesinde öğrencilerin herhangi bir olumsuz durum veya olay yaşaması engellenmektedir.

Veli bilgilendirme sistemiyle öğrencinin okula giriş ve çıkış saatleri öğrenci velilerine sms yoluyla iletilmektedir.

Okulumuzun “Revir”inde haftanın 6 günü hemşiremiz görev yapmaktadır.

Öğrencilerimizin herhangi bir rahatsızlığı olduğunda ilk müdahale

okul hemşiresi tarafından yapılmakta ve velisine bilgi verilmektedir.

Okulumuz öğrencilerine “ferdi kaza sigortası” yapılmaktadır. 

Ayrıca anlaşmalı olduğumuz özel hastanede acil

müdahaleler ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Öğrencilerin kullanmış olduğu ilaçlar okul hemşiresi tarafından

zamanında ve düzenli bir şekilde öğrencilerimize verilmektedir.

Dolmabahçe Okullarına Kayıt Ol

Erken Kayıt Fırsatlarını Kaçırma