Size Ulaşalım

HAVACILIK LİSESİ

21000 m2’lik kampüsümüzde yer alan 1065 m2 lik tam donanımlı atölyelerimizle alanında uzman eğitim kadromuzla öğrencilerimizi Uçak Bakım, Kabin Hizmetleri ve Yer Hizmetleri alanında yetiştiriyoruz.

Okulumuzda yer alan Uçak Bakım Bölümü için Jet Motorlu (Fouga Magister) ve Pistonlu (Cessna 150) olmak üzere iki çalışan uçağın yer aldığı hangar, 12 atölye
ve Kabin Hizmetleri Bölümü için Eğitim Simülatörü (mock up) ile öğrencilerimize teorik bilginin yanında birebir uygulama yapma imkanı sağlıyoruz.

Hafta içi ve hafta sonu üniversitelerin Pilotaj bölümünden veya Teknoloji Fakülteleri için sağladığı ek kontenjan avantajlarından yararlanmak isteyen
öğrencilerimiz ile üniversite sınavlarına, Lisans sürecini tamamlamak isteyen öğrencilerimiz ile SHGM modül sınavlarına hazırlık çalışmaları yapıyoruz.

Cambridge Üniversitesi dil seviye sınavlarıyla (KET,PET,FCI) İngilizce düzeylerini uluslararası geçerliliği olan ve sivil havacılık tarafından tanınan sınavlarla sertifikalandırıyoruz.

Önümüzdeki 10 yıl içinde yapılan proje ve çalışmalarla Asya ve Avrupa’nın önemli havacılık merkezi olmayı hedefleyen ülkemize biz de öğrencilerimizi uzman personel olarak yetiştirerek katkı sağlıyoruz.