HAVACILIK LİSESİ

21000 m2’lik kampüsümüzde yer alan 1065 m2 lik tam donanımlı atölyelerimizle alanında uzman eğitim kadromuzla öğrencilerimizi Uçak Bakım, Kabin Hizmetleri, Yer Hizmetleri ve Pilotaj alanında yetiştiriyoruz.

Okulumuzda yer alan Uçak Bakım Bölümü için Jet Motorlu (Fouga Magister) ve Pistonlu (Cessna 150) olmak üzere iki çalışan uçağın yer aldığı hangar, 12 atölye, Kabin Hizmetleri ve pilotaj Bölümü için Eğitim Simülatörü (mock up) ile öğrencilerimize teorik bilginin yanında birebir uygulama yapma imkanı sağlıyoruz.

Hafta içi ve hafta sonu üniversitelerin Pilotaj bölümünden veya Teknoloji Fakülteleri için sağladığı ek kontenjan avantajlarından yararlanmak isteyen
öğrencilerimiz ile üniversite sınavlarına, Lisans sürecini tamamlamak isteyen öğrencilerimiz ile SHGM modül sınavlarına hazırlık çalışmaları yapıyoruz.

Cambridge Üniversitesi dil seviye sınavlarıyla (KET,PET,FCI) İngilizce düzeylerini uluslararası geçerliliği olan ve sivil havacılık tarafından tanınan sınavlarla sertifikalandırıyoruz.

Ülkemizin havacılık alanında en donanımlı kampüsü olan,  kaptan pilot çalışanlarıyla ilk, tek ve alanında lider bir okuldur.

Size Ulaşalım